27 თებერვალს, 12:00 საათზე, გაიმართება ქობულეთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს სხდომა.
დ ღ ი ს წ ე ს რ ი გ ი:
1.„ქობულეთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წევრის, რომელიც არ არის საკრებულოს თანამდებობის პირი სამსახურებრივი უფლებამოსილების განხორციელებასთან დაკავშირებული ხარჯების ანაზღაურების შესახებ“ ქობულეთისMმუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2024 წლის 26 აპრილის N10 დადგენილებაში ცვლილების შეტანის თაობაზე;
(მომხსენებელი: თედო ტაკიძე)
2. ,,ქალაქ ქობულეთის ქალაქთმშენებლობითი დოკუმენტაციის – გენერალური გეგმისა და განაშენიანების გეგმის დამტკიცების შესახებ“ ქობულეთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს 2019 წლის 29 ნოემბრის №11 დადგენილებაში ცვლილებების შეტანის თაობაზე;
(მომხსენებელი: ქობულეთის მუნიციპალიტეტის მერიის არქიტექტურისა და სივრცითი მოწყობის სამსახურის უფროსის მ/შ ნათია ბასიაშვილი)
3. უსასყიდლო უზუფრუქტის ფორმით სარგებლობაში გადაცემაზე, ქობულეთის მუნიციპალიტეტის მერზე თანხმობის მიცემის შესახებ (სსიპ საგანგებო სიტუაციების კოორდინაციისა და გადაუდებელი დახმარების ცენტრზე (ს/კ 205307960) 10 (ათი) წლის ვადით,დაბა ჩაქვი, დ. აღმაშენებლის ქუჩა N5დ-ში მდებარე 165,0 კვ.მ არასასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთისა და მასზე განთავსებული 60,54 კვ.მ შენობა-ნაგებობა (ს/კ 20.48.05.224), ქობულეთის რაიონული სამსახურის ჩაქვის ფილიალის ფუნქციონირების მიზნით);
(მომხსენებელი: ქობულეთის მუნიციპალიტეტის მერიის ეკონომიკის, ქონების მართვისა და სოფლის მეურნეობის განვითარების სამსახურის უფროსი ლევან გოგიტიძე)
4.„ქობულეთის მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებული ქონების საპრივატიზაციო ობიექტების ნუსხა“-ში ცვლილების შეტანა-ამოღების თაობაზე (ამოღება- ქ. ქობულეთში, დ. აღმაშენებლის გამზირი N108-ში მდებარე 64,0 კვ.მ არასასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთი (ს/კ N20.42.18.082),
5. „ქობულეთის მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებული ქონების პრივატიზაციის გეგმა“-ში ცვლილების შეტანა-ამოღების თაობაზე (ამოღება- ქ. ქობულეთში, დ. აღმაშენებლის გამზირი N108-ში მდებარე 64,0 კვ.მ არასასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთი (ს/კ N20.42.18.082);
6. „ქობულეთის მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებული ქონების საპრივატიზაციო ობიექტების ნუსხა“-ში ცვლილების შეტანა-ამოღების თაობაზე (ამოღება- ქობულეთი,მ.აბაშიძის ქუჩაN16-ის მიმდებარედ 38.0 კვ.მ არასასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთი ს/კ N20.42.08.767);
7. „ქობულეთის მუნიციპალიტეტის საკუთრებაში არსებული ქონების პრივატიზაციის გეგმა“-ში ცვლილების შეტანა-ამოღების თაობაზე (ამოღება- ქობულეთი,მ.აბაშიძის ქუჩა N16-ის მიმდებარედ 38.0 კვ.მ არასასოფლო-სამეურნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთი ს/კN20.42.08.767);
8. ა(ა)იპ ,,ქობულეთის სანდასუფთავება“-ს 2025 წელს გაწეული მუშაობის ანგარიშის შესახებ;
(მომხსენებელი: გიორგი მჟავანაძე)
9. ა(ა)იპ ,,ქობულეთის პარკი“-ს 2025 წელს გაწეული მუშაობის ანგარიშის შესახებ;
(მომხსენებელი: დავით ნიჟარაძე)
10. ა(ა)იპ ,,ქობულეთის კომპლექსური სასპორტო სკოლი“-ს 2025 წელს გაწეული მუშაობის ანგარიშის შესახებ;
(მომხსენებელი: კობა კაკალაძე)
11. ა(ა)იპ ,,ქობულეთის მუზეუმი“-ს 2025 წელს გაწეული მუშაობის ანგარიშის შესახებ;
(მომხსენებელი: რეზო ტაკიძე)
12.შპს ,,ქობულეთის პროფილაქტიკური დეზინფექციის სადგური“-ს 2025 წელს გაწეული მუშაობის ანგარიშის შესახებ;
(მომხსენებელი: გია ხაბაზი )